Wakacje w Niemczech - jak wynająć busa na wakacje?

30 czerwca 2021

Wakacje w Niemczech – jak wynająć busa na wakacje?

Rok szkolny w Polsce już się oficjalnie zakończył. To zazwyczaj symboliczny moment rozpoczęcia letniego okresu urlopowego, który zwykliśmy nazywać wakacjami. Ciężko tu jednak mówić o corocznej rutynie, gdy jeszcze do niedawna wszelkie wyjazdy i sposobności do podróżowania stały pod znakiem zapytania z powodu pandemii koronawirusa. Fakty są jednak takie, że obostrzenia są luzowane w całej Europie. Natomiast ludzie są jeszcze bardziej spragnieni odpoczynku, wyjazdów oraz podróżowania niż wcześniej. Branża turystyczna długo wyczekiwała na możliwość by powitać znamienitych gości. Nic zatem dziwnego, że coraz częstszym wyborem wśród Polaków stają się takie rozwiązania jak wakacje w Niemczech, czy chociażby wynajem busa na wakacje. Czy warto spędzić urlop w Niemczech? Na co należy zwrócić uwagę?

Wakacje w Niemczech jak zaplanować urlop?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wakacje w Niemczech przypominają pod względem organizacyjnym ferie zimowe w Polsce. Nie trwają one bowiem nieprzerwanie przez ponad 2 miesiące, a zostają podzielone pomiędzy landy – poszczególne regiony w 6-tygodniowych terminach. Tym samym z końcem czerwca Sommerferien rozpoczęły się w Berlinie i Branderburgii, podczas gdy Bawaria i Saksonia muszą poczekać na swoją kolej do końcówki lipca. Wszystko po to żeby uniknąć przeciążenia na drogach, w hotelach i innych miejscach wypoczynku. W końcu chodzi o relaks a nie dodatkowe stresy i nerwy! Planując wakacje w Niemczech 2021 lepiej zaznajomić się wcześniej z obowiązującym kalendarium wolnego. Szczególnie, że wyznaczanie okresów urlopowych stanowi coroczną batalię pomiędzy poszczególnymi landami. Dużą popularnością w okresie letnich urlopów cieszą się busy do Niemiec, czy też bardziej niezależny wynajem busa na wakacje.

Wczasy w Niemczech, a w Polsce gdzie korzystniej?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każde państwo posiada swoje własne zalety. Jedni co roku wybierają się nad polskie morze, bądź przemierzają tatrzańskie szlaki, podczas gdy inni cenią sobie bawarskie pałace i smak niemieckiego piwa. Fani motoryzacji na pewno nie przejdą obojętnie obok muzeów kultowych marek samochodów. Wiele zależy także od własnego potencjału finansowego i możliwości. Wprowadzenie w Polsce bonu turystycznego ma z założenia doprowadzić do dodatkowego napędzenia polskiej gospodarki i turystyki. Jeśli jednak poszukujesz ciszy, odskoczni od codzienności i spokoju to urlop w Niemczech z pewnością będzie dla Ciebie ciekawą alternatywą. Okresowy podział wakacji letnich w poszczególnych regionach prowadzi do realnego poluzowania sytuacji turystycznej. Jeżeli szukasz nowych wrażeń, pragniesz poznać nową kulturę i odpocząć nieco od polskiej codzienności to zarezerwuj bilet do Niemiec już dzisiaj!

Wynajem busa na wakacje do Niemiec, czy to się opłaca?

Przeliczając realne koszty wynajmu busa na wakacje do Niemiec łatwo dojść do wniosku, że jest to jedno z najtańszych i najbardziej korzystnych rozwiązań. Pod względem cenowym może z nim konkurować jedynie podróżowanie pociągami, które dość mocno ograniczają nasze możliwości. Nie ma możliwości postoju w wybranym miejscu, zatrzymania się w urokliwej miejscowości przez którą przypadkiem przejeżdżamy. Z kolei bus na wakacje stanowi urzeczywistnienie wolności i kultywowanie radości z każdej chwili, którą zaszczepili w popkulturze hipisi. W końcu dewiza podróżników brzmi: Nieważny jest cel podróży ale droga, którą należy pokonać! Podróżowanie po Niemczech w wynajętym busie sprawia, że można to robić w komfortowych warunkach. Prawda jest taka, że atrakcje w Niemczech potrafią zaskoczyć niejednego podróżnika – zarówno amatora wojaży, jak i prawdziwych obieżyświatów z krwi i kości.

Weekendowy wyjazd do Niemiec z rodziną lub znajomymi

Jednym z niezaprzeczalnych atutów związanych z wynajęciem busa na wakacje w Niemczech jest możliwość zabrania na urlop najbliższych nam osób – członków rodziny, czy przyjaciół. Zwiększona liczba siedzeń w jednym pojeździe ogranicza koszty podróży, niż gdyby przyszło nam ruszać na wypoczynek dwoma, bądź trzema samochodami osobowymi. Skupisko dużej liczby osób w jednym busie ułatwia także podtrzymywanie rozmów, czy nawet prowadzenie słownych gier w trakcie podróży. Na pewno każdy z was posiada co najmniej jedną wesołą historię, która zrodziła się w trakcie wspólnej jazdy ze znajomymi, bądź rodziną. Sam wynajem busa na wakacje w Niemczech, bądź weekendowy wyjazd, znacznie upraszczają logistykę związaną z podróżowaniem. Im mniej aut, tym mniej zmartwień! Proste.

Wakacje w Niemczech warto czy nie warto?

Oczywiście, że warto! Szczególnie jeśli planujesz spędzić wakacje w Niemczech razem z rodziną, bądź grupą przyjaciół. Niemcy słyną z dobrego jedzenia, pysznego piwa i świetnej motoryzacji. Jeśli którykolwiek z tych czynników jest bliski Twojemu sercu to chyba nie powinieneś się dłużej zastanawiać. A jeśli nie możesz sobie pozwolić na dłuższe wycieczki wówczas warto rozważyć wynajem busa na weekend!

Zdjęcia użyte we wpisie pochodzą z serwisu unsplash.com i mają charakter informacyjny

Busy do Niemiec Tomi-Cars

Wybierz województwo z listy poniżej, aby zobaczyć szczegóły oferty

Zarezerwuj bilet!
Zadzwoń teraz!