TOP 15 najciekawszych atrakcji w Niemczech - miniprzewodnik
TOP15 atrakcji w Niemczech

10 lutego 2021

15 powodów, dla których warto odwiedzić Niemcy

Niemcy to duży i różnorodny pod względem ukształtowania terenu, natury i kultury kraj. W każdym regionie – blisko i daleko – znajdują się wyjątkowe perełki, które koniecznie trzeba odwiedzić choć raz w życiu! Jeśli szukasz oryginalnego sposobu na spędzenie długiego weekendu, koniecznie przyjedź w choć jedno z miejsc, które prezentujemy w naszym miniprzewodniku TOP 15 atrakcji w Niemczech!

Nie tylko Wursty

Niemcy to pod wieloma względami najbliższy sąsiad Polski. Warto poznać go lepiej, np. zwiedzając najciekawsze atrakcje w Niemczech w tegoroczne długie weekendy czy planując krótkie wyjazdy dla przyjemności. Gwarantujemy, że odwiedzając choć jedno z 15 przedstawionych w naszym zestawieniu miejsc, zmniejsz zdanie na temat tego kraju i szybko przestanie kojarzyć Ci się tylko ze sprowadzanymi stamtąd autami.

Gdziekolwiek trafisz, koniecznie spróbuj lokalnych specjałów. Niemieckie piwo naprawdę potrafi zaskoczyć swoim smakiem, a wybór różnorodnych gatunków jest niezwykle szeroki. Popularna Currywurst w wydaniu tradycyjnym, jak i nowoczesnym to popularny fast food, a wiele restauracji serwuje również Bratwursty czy Bockwursty jako przystawki do lokalnego browaru – odwiedzając niemieckie zabytki spróbuj chociaż jednego rodzaju sławnej kiełbasy. Wreszcie przy okazji takiej wycieczki skocz do supermarketu po Kinder Schocolade, żelki Haribo oraz Nutellę – zdziwisz się, jak smak z pozoru tych samych produktów może różnić się od tego, co znasz z Polski!

źródło: internet

Zamek Neuschwanstein

Nasze zestawienie, przedstawiające to, co warto zobaczyć w Niemczech, otwiera malowniczo położony zamek Neuschwanstein (Schloss Neuschwanstein). Już po pierwszym spojrzeniu ta XIX-wieczna budowla, znajdująca się w Alpach Bawarskich, z pewnością wyda Ci się znajoma! Sylwetka zamku prawdopodobnie posłużyła twórcom Disneya do stworzenia czołówki popularnych filmów tego studia.

Obok zapierających dech w piersiach widoków, zwiedzając tę atrakcję możesz również zobaczyć z rozmachem wykończone pomieszczenia, w tym apartamenty królewskie i wystawne sale. Zachwycają one misternie wykonanymi, kolorowymi freskami oraz rzeźbionymi meblami.

Sezon: od kwietnia do 15 października.

Bilety: online z gwarancją rezerwacji: dorośli 15,50€, dzieci poniżej 18 r.ż.: 2,5€.; na miejscu: dorośli 12€, dzieci za darmo.

Możliwość zwiedzania: wyłącznie z przewodnikiem.

źródło: internet

Mur Berliński

Mur Berliński, który przez ponad 28 lat dzielił miasto na dwie strefy wpływów, jest jednym z najważniejszych zabytków współczesnej historii Europy. Przyjeżdżając do Berlina, koniecznie trzeba odwiedzić związane z nim miejsca. Docierając transportem osobowym do centrum co krok i w zupełnie zaskakujących miejscach natkniesz się na linię, która pokazuje, jak przebiegał. Nic dziwnego – jego długość stanowiła aż 156 kilometrów!

Chociaż ogromne fragmenty Muru albo zostały całkowicie zniszczone, albo krążą po świecie w formie prywatnych i instytucjonalnych pamiątek, wciąż można natknąć się na ciekawe miejsca w Niemczech, związane z Murem Berlińskim. Są to przede wszystkim:

  • Niederkirchenstrasse – fragment Muru wraz z zabudową, który pokazuje, jak Berlin wyglądał w XX wieku;
  • East Side Gallery – stworzone przez artystów na częściach Muru murale, z których niektóre stanowią istotne motywy w popkulturze (np. pocałunek Breżniewa i Honeckera);
  • Gedenkstätte Berliner Mauer – muzeum, w którym w ciekawy i wstrząsający sposób ukazana jest historia Muru; z tarasu budynku rozciąga się widok na miejsce pamięci, przedstawiające ogrodzenie wraz z zabezpieczeniami, wieżą strażniczą i przestrzenią między murami.

To ostatnie miejsce, często niesłusznie pomijane przez turystów, robi wyjątkowe wrażenie szczególnie latem. Widać wtedy szokujacy kontrast między opuszczoną, zaniedbaną, wypaloną trawą, znajdującą się wewnątrz zasieków, które oddzielają ją od soczyście zielonych i pełnych życia błoni – miejsca spotkań młodych ludzi.

Sezon: cały rok.

Bilety: wstęp wolny. Możliwość zwiedzania: samodzielnie lub z lokalnym przewodnikiem.

źródło: internet

Brama Brandenburska

Brama Brandenburska (Brandenburger Tor) to wręcz obowiązkowy do odwiedzenia zabytek w Berlinie oraz jedno z miejsc, w którym najczęściej fotografują się turyści. Powstała dopiero w XVIII wieku, jednak od tego czasu była świadkiem niezwykłych i zmieniających cały świat historii.

Znajdującą się na niej kwadrygę ukradł Napoleon, pod bramą przejeżdżali cesarzowie, a triumfalne pochody odbywali naziści. W czasach Zimnej Wojny przemawiali tam amerykańscy prezydenci, a przez nią samą nie można było przejść, gdyż znajdowała się pośrodku podzielonego obszaru. Wystarczy znaleźć się w jej pobliżu, aby poczuć ten niezwykły klimat i przywołujący dreszcze powiew historii na własnej skórze.

Sezon: cały rok.

Bilety: wstęp wolny.

Możliwość zwiedzania samodzielnie lub z lokalnym przewodnikiem.

źródło: internet

Oktoberfest

Zastanawiając się, czy mogą zaskoczyć Niemcy – co warto zobaczyć w tym niezwykłym kraju, z pewnością trzeba wspomnieć Oktoberfest! Ta wyjątkowa impreza odbywa się od 1810 roku w Monachium, przyciągając coraz więcej gości i zachwycając swoim rozmachem.

Chociaż nazwa wskazuje na październik, Oktoberfest od końca XIX wieku odbywa się tradycyjnie we wrześniu. Trwa aż 2 tygodnie – rozpoczyna go wjazd tzw. gospodarzy festynów, a kończy strzelanie z moździerzy. Niezwykła atmosfera, pyszne (i tłuste!) jedzenie, ludowe stroje, szalona zabawa i, oczywiście, hektolitry piwa przyciągają w tych dniach do Bawarii tysiące turystów.

Sezon: w 2021 roku 18 września – 3 października.

Bilety: wstęp wolny.

Możliwość zwiedzania: wstęp tylko dla osób dorosłych.

źródło: internet

Tropical Islands

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne Niemiec, ucieczka w rajskie Tropical Islands jest jednym z ulubionych sposobów spędzania długich weekendów przez Polaków. Ten kompleks basenów, znajdujący się 60 km od Berlina zachwyca przyjemnie ciepłą wodą, wielkimi zjeżdżalniami i wybujałą roślinnością.

Kompleks podzielony jest na „strefy klimatyczne” z adekwatną wilgotnością powietrza, temperaturą i atmosferą. Można więc poczuć się jak na wakacjach w Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji czy na wyspach Pacyfiku. To świetnie miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dzieci – koniecznie zarezerwuj więc busy do Niemiec w tym kierunku jeszcze tej zimy!

Sezon: otwarte przez cały rok z wyjątkiem 24.12.

Bilety: dorośli 46€, dzieci powyżej 5 lat 36,50€, dzieci poniżej 5 lat gratis.

Możliwość zwiedzania: nie dotyczy.

źródło: internet

Berlińskie ZOO

Jeśli zastanawiasz się, co zwiedzić w Niemczech podczas wypadu z dzieciakami, koniecznie odwiedź berlińskie ZOO! W istniejącej już od XIX wieku instytucji mieszkają zwierzęta z całego globu – ich liczba (20 tysięcy, 1200 gatunków) jest jedną z największych ze zgromadzonych na całym świecie.

Obok ogrodu zoologicznego, w berlińskim ZOO można zwiedzać także akwarium. Całodniowa wycieczka przy okazji wizyty w Berlinie i okolicach to kolejny fantastyczny sposób na spędzenie dnia.

Sezon: cały rok.

Bilety: ogród zoologiczny – dorośli: 16€, dzieci 8€; ogród zoologiczny i akwarium – dorośli 22€, dzieci 11€.

Możliwość zwiedzania: samodzielnie.

źródło: internet

Garmisch-Partenkirchen

Nie tylko zabytki Niemiec należą do ich atrakcji – równie warta zobaczenia jest natura, szczególnie w rejonie Alp. Malownicza kraina Garmisch-Partenkirchen w Polsce znana jest głównie ze względu na zawody w ramach Turnieju Czterech Skoczni, które odbywają się tam od 1953 roku.

Jeśli szukasz ucieczki od pędzącego świata, koniecznie zarezerwuj bilet do Niemiec właśnie do Garmisch-Partenkirchen. Otoczona dostojnymi Alpami dolina to wprost wymarzona sceneria, by odetchnąć i nabrać dystansu do swojego życia zarówno zimą, jak i latem.

Sezon: cały rok.
Bilety: nie dotyczy.

Możliwość zwiedzania: samodzielnie.

źródło: internet

Turniej Czterech Skoczni

Jest zima, są skoki narciarskie. To jeden z trzech – obok piłki nożnej i siatkówki – najważniejszych dla Polaków sportów. Jeśli również kochasz spędzać czas, z zapałem śledząc zmagania naszych skoczków, to odpowiedź na pytanie „Co zobaczyć w Niemczech?” jest w Twoim przypadku prosta! Koniecznie wybierz się na Turniej Czterech Skoczni, by zobaczyć zawody na żywo!

Turniej odbywa się w niemieckich Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz w znajdujących się nie tak daleko od nich austriackich Innsbrucku i Bischofshofen. Na kwalifikacji i zawody musisz kupić bilet wstępu, jednak ceny nie są wygórowane. Wszędzie zaś wygodnie dojedziesz busem.

Sezon: w czasie Turnieju Czterech Skoczni.

Bilety: ceny wstępu na kwalifikacje i zawody wahają się od 22 do 370 złotych.

Możliwość zwiedzania: Turniej odbywa się w okolicach lutego.

źródło: internet

Miniatur Wunderland Hamburg

Jeśli chodzi o ciekawe miejsca, Niemcy mogą poszczycić się naprawdę różnorodną ofertą. Do bardziej oryginalnych atrakcji należy np. Park Miniatur (Miniatur Wunderland) w Hamburgu. To gratka nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Na ogromnej przestrzeni można obejrzeć makiety, przedstawiające miejsca z całego świata. Modele zachwycają przywiązaniem do szczegółów i najdrobniejszymi detalami.

Oprócz zaaranżowanych scenek i poukrywanych obiektów, organizatorzy wystaw zadbali także o „ruchomość” przedstawionych światów. Wieloma elementami można poruszać, używając odpowiednich przycisków. Tak działa np. najdłuższy model kolejki na świecie, który składa się z ponad 13 kilometrów torów!

Sezon: cały rok.

Bilety: dorośli: 13€, dzieci do 16 r.ż. 6,5€, dzieci do 100 cm wysokości: bezpłatnie/

Możliwość zwiedzania: samodzielnie.

źródło: internet

Europa-Park w Rust

Mogą być piękne, malownicze lub fajne – miejsca w Niemczech w tej ostatniej kategorii z pewnością dadzą zwiedzającym ogrom radości. Do takich należy Europa-Park w Rust – największy park rozrywki w tym kraju, w którym znajduje się aż 13 rollercoasterów i dziesiątki innych atrakcji.

Na zajmującym obszar aż 95 ha terenie można bawić się aż w 15 strefach tematycznych. Jeśli lubisz czuć dreszczyk adrenaliny i chcesz spędzić swój czas aktywnie na doskonałej zabawie, koniecznie wybierz się busem do Rust!

Sezon: 06 czerwca – 8 listopada

Bilety: wstęp na cały dzień – dorośli: 55€, dzieci: 47€.

Możliwość zwiedzania: nie dotyczy.

źródło: internet

Rothenburg ob. Der Tauber

Magiczne, oszałamiające, bajkowe – to tylko niektóre przymiotniki, którymi można określić Rothenburg ob. Der Tauber. To jedna z bardziej wyjątkowych atrakcji, które mają do zaoferowania Niemcy – co warto zwiedzić w tej średniowiecznej perełce?

Malownicze centrum bawarskiego miasteczka jest najważniejszym elementem podróży do niego. Jeśli chcesz się tam wybrać, koniecznie zrób to między grudniem a lutym, gdy dachy kolorowych, zabytkowych domów pokryje warstwa śniegu. To właśnie tam, jak w żadnym innym miejscu w Niemczech poczujesz prawdziwą magię świąt i ducha zimy!

Sezon: cały rok, najpiękniej jednak wygląda zimą.

Bilety: nie dotyczy.

Możliwość zwiedzania: samodzielnie lub z lokalnym przewodnikiem.

źródło: internet

Dolina Mozeli

Najpiękniejsze miejsca w Niemczech stworzone zostały przez naturę. Takim jest Dolina Mozeli, rzeki otoczonej wzgórzami, na których uprawiane są najlepsze w tym kraju winorośle. Tereny te za idealne do wzrostu winnych roślin uznali już starożytni Rzymianie – a tradycja kontynuowana jest do dziś.

Jeśli uwielbiasz wina, koniecznie spróbuj lokalnego Rieslinga czy Kernera w jednej z wielu winnic. Przy okazji masz również szansę zwiedzić mnóstwo zabytków – zamków, warowni i pałaców, które znajdują się w Dolinie Mozeli.

Sezon: najlepiej zwiedzać między sierpniem a listopadem.

Bilety: nie dotyczy.

Możliwość zwiedzania: samodzielnie lub z lokalnym przewodnikiem, mającym dostęp do winnic.

źródło: internet

Drezno

Drezno – „Florencja Północy” albo… wielkie oszustwo – miasto budzi skrajne emocje. Łatwo dostępne dla turystów – m.in. dzięki busom do Niemiec – z pewnością może poszczycić się niesamowitą architekturą. Barokowe budynki starej części wzbudzają zachwyt, onieśmielają i przytłaczają swoim bogactwem. Przechadzając się ciasnymi uliczkami momentami będziesz mieć wrażenie, że jesteś… we Włoszech, a nie w Niemczech.

Większość budynków, które można dziś podziwiać to jednak tylko repliki przedwojennej zabudowy. Ta oryginalna została bowiem zbombardowana lub wyburzona w czasie II wojny światowej i krótko po niej. Niemniej warto zobaczyć Drezno na własne oczy, nawet jeśli zna się tragiczną historię miasta.

źródło: internet

Jezioro Bodeńskie z wyspami

Wybierając się w kierunku niemieckiej części Alp na długi weekend, koniecznie odwiedź rejony Jeziora Bodeńskiego. Jest to trzeci w Europie pod względem wielkości zbiornik wodny tego typu. Przynależy nie tylko do Niemiec, ale też Austrii i Szwajcarii.

Na granicy jeziora znajdują się malownicze miejscowości – w każdej z nich można znaleźć perełki architektury. Oprócz tego z brzegu rozciągają się wspaniałe widoki na Alpy. Jeśli jesteś miłośnikiem rowerów – koniecznie wybierz się na wycieczkę w te okolice!

Sezon: cały rok.

Bilety: nie dotyczy.

Możliwość zwiedzania: najlepiej z lokalnym przewodnikiem lub rowerami.

źródło: internet

Legoland

Znajdujący się w Bawarii Legoland to turystyczne marzenie zarówno dzieci, jak i wielu dorosłych. Ogromny plac zabaw to wiele atrakcji tematycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Do budowy parku użyto ponad 50 milionów klocków Lego! Od zabaw w wodzie, przez rollercoastery, tory wyścigowe, zamek i wiele innych – Legoland da wiele radości każdemu, kto ma w sobie choć odrobinę z dziecka.

Sezon: koniec marca-początek listopada

Bilety: wejście całodniowe – dorośli: 49,50€, dzieci: 44,50€, dzieci do 3 lat bezpłatnie.

Możliwość zwiedzania: samodzielnie, trzeba liczyć się ze staniem w kolejkach.

Mnóstwo atrakcji na wyciągnięcie ręki

Nasz miniprzewodnik pęka w szwach od atrakcji turystycznych w Niemczech – wprost idealnych na krótkie i długie wyjazdy dla przyjemności! Podróżując tam samodzielnie lub z całą rodziną, z małymi plecakami lub dużymi torbami czy sprzętem, z pewnością zaoszczędzisz czas i nerwy, wybierając dojazd busem.

Na zasadach door-to-door odbierzemy Cię ze wskazanej przez Ciebie lokalizacji i odwieziemy wprost do hotelu lub w inne miejsce docelowe. Spraw sobie radość i wybierz się do jednego z powyższych niezwykłych miejsc szybko i komfortowo!

Busy do Niemiec Tomi-Cars

Wybierz województwo z listy poniżej, aby zobaczyć szczegóły oferty

Zarezerwuj bilet!
Zadzwoń teraz!