Praca Sezonowa w Niemczech - o Czym Należy Pamiętać Jadąc do Niemiec?

31 maja 2021

Praca sezonowa w Niemczech – o czym należy pamiętać?

Niemcy uznaje się powszechnie za giganta gospodarczego Europy. Jest to także jedna z najpopularniejszych destynacji, jeśli chodzi o emigrację zarobkową wśród Polaków. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że średnie miesięczne wynagrodzenie u naszego zachodniego sąsiada wynosi 3,7 tysiąca euro miesięcznie. W przeliczeniu na polskie realia gospodarcze, takim wynagrodzeniem może się poszczycić klasa wyższa. Nic zatem dziwnego, że praca sezonowa w Niemczech cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Wystarczy wyjazd na 2-3 miesiące, by otrzymać wynagrodzenie wyższe od rocznych zarobków w Polsce. Nie można jednak zapominać, że do takiego wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować. O czym należy pamiętać, podejmując się pracy sezonowej w Niemczech? Na co zwrócić uwagę? Czy można znaleźć pracę sezonową dla pary? Ten tekst odpowiedzi na nużące Cię pytania.

Gdzie szukać oferty pracy sezonowej w Niemczech?

Możliwości jest naprawdę wiele. Wszystko uzależnione jest od aktualnej pory roku, czy osobistych predyspozycji. Najpopularniejszą dziedziną zatrudnienia na pracę sezonową w Niemczech jest praca w rolnictwie oraz ogrodnictwie. W Internecie można znaleźć dziesiątki ofert pracy na zbiorach szparagów oraz truskawek. Pamiętaj jednak, że zbiory szparagów u naszego zachodniego sąsiada zaczynają się już w kwietniu. Niemałą popularnością cieszą się również różnego rodzaju sadzonki i prace ogrodowe. Wymienione stanowiska nie wymagają znajomości języka, ani szczególnych kwalifikacji. Jest to praca fizyczna, którą można wyuczyć się w bardzo krótkim czasie. Zaletą takiej pracy sezonowej w Niemczech jest możliwość podjęcia jej razem z życiowym partnerem, czy chociażby przyjaciółmi. Oczywiście jeśli nasze kwalifikacje, bądź znajomość języka niemieckiego, stoją na wyższym poziomie – wówczas możemy liczyć na bardzo dobrze płatną pracę sezonową w Niemczech. Osoby uzdolnione technicznie, posiadające doświadczenie w pracach budowlanych, mogą bez problemu odnaleźć zatrudnienie na budowie, czy jako złota rączka w pracach wykończeniowych. To zaledwie kilka opcji pracy wakacyjnej. Pożądani na rynku pracy sezonowej w Niemczech są również barmani, operatorzy wózków widłowych, opiekunki, kelnerzy i sprzątaczki. Ofert najlepiej szukać w lokalnych mediach niemieckich, bowiem biura pośrednictwa zawodowego potrafią naliczać sobie niemałą prowizję.

Dlaczego warto pojechać do pracy do Niemiec na wakacje?

Życie to podróż! Warto próbować nowych rzeczy, odwiedzać nowe miejsca i poznawać ciekawych ludzi z całego świata. Praca sezonowa w Niemczech to idealna okazja do poznania nowej kultury, czy nauki języka obcego. Nabranie wprawy, czy nauka nawet podstawowych zwrotów może nam się przydać zarówno w życiu osobistym, jak i przy podejmowaniu kolejnego zatrudnienia. Co więcej, wynagrodzenie oferowane w Niemczech jest kilkukrotnie wyższe od średniej pensji jaką można uzyskać podczas wakacyjnego zatrudnienia w Polsce. Bilans ekonomiczny jest prosty. Przez dwa miesiące pracy sezonowej w Niemczech, można zarobić więcej niż w Polsce przez pół roku. Większość pracowników sezonowych podlega również pod całkowity zwrot podatku, co pozwala na osiągnięcie jeszcze większych korzyści. Wyjazd za pracą to także idealna okazja do rozeznania rynku pracy sezonowej w Niemczech. Na miejscu można nawiązać nowe znajomości, bądź znaleźć nowe kierunki zatrudnienia na przyszłość. Pamiętaj! Pierwszy raz jest zawsze najtrudniejszy, nawet jeśli zdecydujesz się na busy do Niemiec. Gdy uda Ci się pokonać własny strach, niemiecki rynek pracy będzie stał przed Tobą otworem! A razem z nim – wypłata wynagrodzenia w Euro.

Praca sezonowa w Niemczech – co należy zrobić przed wyjazdem?

Przygotowania do podjęcia pracy sezonowej w Niemczech należy rozpocząć jeszcze przed wyjazdem, najlepiej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jednym z podstawowych dokumentów w które powinieneś się wyposażyć jest EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zapewni Ci ono uprawnienia do wszelkich świadczeń zdrowotnych za granicą, gdyby zaszła taka potrzeba. Do uzyskania EKUZ wystarczy złożyć jeden wniosek! Warto wyposażyć się również w lekarstwa. To powinna być podstawa przed każdą podróżą, nie tylko pracą sezonową w Niemczech. Od podstawowych opatrunków, przez lekarstwa przeciwbólowe, aż po medykamenty wpływające na pracę układu trawiennego. O czym jeszcze należy pamiętać? O kontakcie do przewoźnika, firmy, pośrednika. Lepiej uniknąć sytuacji w której znajdziemy się w obcym państwie, nie mając kontaktu do osoby, bądź firmy, która nas zatrudniła. Tudzież do firmy oferującej busy do Niemiec z Chojnic A przypadków takich niestety nie brakuje.

Czym dojechać do pracy sezonowej w Niemczech?

Polska jest dobrze skomunikowana z Niemcami, co otwiera pole możliwości w zakresie transportu. Jeżeli jedziemy do Niemiec w celach zarobkowych, poszukując pracy sezonowej – wówczas zależy nam na najbardziej ekonomicznym i praktycznym rozwiązaniu. Podróż pociągiem ogranicza nas do konkretnej stacji i może rodzić szereg problemów z dotarciem do miejsca docelowego. Podobnie jest z samolotem, który potrafi być jednocześnie bardzo drogi. Złotym środkiem pomiędzy ceną i komfortem jest podróż busem. Możesz zabrać ze sobą duży bagaż, nie musisz przejmować się parkingiem, tudzież poszukiwaniami kolejnego transportu do miejsca docelowego. Kierowca busa odbiera Cię z konkretnego adresu i dowozi bezpośrednio pod wskazane miejsce docelowe. Dorzucając do tego niską cenę, podróż busem na pracę sezonową w Niemczech wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Dlatego zarezerwuj bilet do Niemiec już dzisiaj.

Niemcy to świetne miejsce do podjęcia pracy sezonowej. O czym należy pamiętać? Przede wszystkim o tym, że nawet jeśli nie znasz języka niemieckiego i nie posiadasz wyższego wykształcenia to możesz w wakacje zarobić naprawdę duże pieniądze, które zapewnią Ci na komfort i ogromny bagaż życiowych doświadczeń. Nie zapomnij jednak, by zabrać ze sobą do Polski Beschäftigungsnachweis, czyli zaświadczenie z wykonanej pracy sezonowej w Niemczech.

Zdjęcia użyte we wpisie pochodzą z serwisu unsplash.com i mają charakter informacyjny

Busy do Niemiec Tomi-Cars

Wybierz województwo z listy poniżej, aby zobaczyć szczegóły oferty

Zarezerwuj bilet!
Zadzwoń teraz!