Bezpieczna podróż do Niemiec z Tomi-Cars, na co zwrócić uwagę?

30 lipca 2020

Jak bezpiecznie podróżować do Niemiec?

Podróże do Niemiec cieszą się ogromną popularnością! Niezależnie, czy jedziesz do pracy, odwiedzasz rodzinę albo wyruszasz w podróż z niemieckiego lotniska, transport pasażerski busem będzie najlepszym wyborem, by dotrzeć dosłownie spod własnych drzwi na miejsce docelowe. Jak odnaleźć się w gąszczu ofert różnych przewoźników? Jak upewnić się, że podróż będzie nie tylko komfortowa i szybka, ale przede wszystkim bezpieczna? Na co zwrócić uwagę, by nie martwić się o siebie, bliskich i pracowników?

Przezorny zawsze ubezpieczony

Nawet podczas najlepiej zorganizowanej podróży trzeba spodziewać się niespodziewanego. Chociaż prawdopodobieństwo negatywnych zdarzeń jest małe, bezpieczeństwo w trasie powinno być zawsze podparte… dowodem ubezpieczenia.

Wystarczy ostry przedmiot pozostawiony na drodze, aby opona nadawała się do wymiany, a pojazd został uziemiony. Na nic zda się tu obowiązkowe OC czy ważny przegląd. Są jednak firmy, które mogą pochwalić się dodatkową ochroną. Gwarantują niejako, że w razie podobnych zdarzeń losowych dotrzesz na miejsce bez zbędnej zwłoki!

Doświadczeni przewoźnicy, tacy jak Tomi-Cars, wykupują na każdy samochód pakiet Assistance. Zwróć na to uwagę, ponieważ taka forma zabezpieczenia może mieć niebagatelny wpływ na czas dotarcia na miejsce docelowe i ogólnie na sprawną realizację usługi.

Dopytaj również ogólne warunki umowy OC, które posiada firma. Dowiedz się, co się stanie, jeśli ucierpisz na skutek błędu kierowcy lub niezawinionego zdarzenia losowego oraz jakie roszczenia są możliwe. Jeśli planujesz dłuższy wypad, niezależnie od celu wykup we własnym zakresie dodatkową polisę, która już od kilku złotych dziennie zapewnia… spokój ducha. Świetne oferty poprawiające bezpieczeństwo w podróży znajdziesz w topowych porównywarkach ubezpieczeń.

Nowa flota busów do Niemiec

Gdy rozważasz podróżowanie busem do Niemiec – czy bezpiecznie byłoby jechać tam malutkim Fiatem, wysłużonym Volkswagenem czy awaryjnym Hyundaiem? Zakładając, że nigdy nic się nie zdarzy, nie miałoby to oczywiście znaczenia. Jednak każda trasa niesie za sobą ryzyko, niezależnie od jej znajomości przez najbardziej doświadczonego kierowcę. Wybierając więc przewoźnika na trasie Polska-Niemcy/Niemcy-Polska, należy sprawdzić, jaką flotą dysponuje.

Bogato wyposażone Fordy Transit to z pewnością jedna z najlepszych opcji. Klimatyzowane, przestronne, z dużą przestrzenią kabinową oraz bagażową zapewnią nie tylko komfort, ale też zagwarantują bezpieczne podróżowanie. Niezależnie od pory roku i pogody za oknem – takim autem z pewnością dotrzesz do celu cało i zdrowo!

Trzeźwość kierowcy busa

Wydaje się, że profesjonalni kierowcy zawsze siadają za kierownicę bez kropli alkoholu we krwi. Niestety, rzeczywistość nie jest tak kolorowa. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu kierowcy, należy bezwzględnie powiadomić o tym właściciela firmy, który ma prawo przeprowadzić badanie alkomatem.

Nie martw się, że spotkasz się z negatywną reakcją. Podróż busem do Niemiec powinna przebiegać w przyjemnej atmosferze, pełnej wzajemnego zaufania – wie o tym każdy doświadczony przewoźnik.

Przejrzyste informacje o trasie

W temacie Polska-Niemcy: busy a bezpieczeństwo warto mieć na uwadze jeszcze jeden wątek. To wyznaczanie trasy, którą wyruszysz w podróż – moment ten powinien wzbudzić podejrzenia lub przypieczętować zaufanie do kierowcy i firmy transportowej. Jak na dłoni pokazuje bowiem, czy druga strona jest uczciwa i dba o pasażera, czy liczy tylko na jak największy zysk.

Trasa, która zostanie przedstawiona, powinna być jak najbardziej optymalna, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i długość. Niepotrzebne objazdy powiększające końcową cenę, postoje wydłużające czas czy wreszcie ustawienie celu w miejscu oddalonym od siedziby firmy, domu krewnych czy lotniska świadczą o tym, że kierowca próbuje naciągać pasażera. Dodatkowe i nieplanowane wydatki na parkingi, płatne odcinki dróg i inne tego typu również są bardzo niepokojącym sygnałem.

W przypadku uczciwych firm, oferujących transport busem do Niemiec, trasa dobierana jest tak, żeby pasażer zapłacił jak najmniej przy takim samym komforcie podróży i czasie dotarcia na miejsce. Zwróć uwagę na tę ofertę, niezależnie w jakie rejony zachodniego sąsiada Polski się wybierasz!

Sprawdzony przewoźnik – busy do Niemiec

Aby upewnić się co do bezpieczeństwa podróży do Niemiec z konkretną firmą transportową, odwiedź jej media społecznościowe. Poczytaj recenzje w Internecie i komentarze pozostawione przez tych, którzy skorzystali już z usługi. Mogą one otworzyć oczy na mnóstwo rzeczy!

Pamiętaj, że jeden czy dwa negatywne komentarze mają znaczenie jedynie w małej skali – jeśli stanowią mniej, niż 20% całkowitej liczby ocen, można uznać, że przewoźnik jest bezpieczny. Jeśli z tego typu usług korzystali znajomi czy bliscy, zapytaj ich, co o tym sądzą. Napisz też na lokalnej grupie typu „Spotted” i poproś o podpowiedzi. Dzięki temu nabierzesz pewności co do swojego wyboru!

Zarezerwuj bilet!
Zadzwoń teraz!