Jak porównać przewoźników? - Blog Chojnicki Bus
Jak porównać przewoźnika

31 lipca 2022

Jak porównać przewoźników?

Wolność ma wiele twarzy i przejawia się w różnych aspektach naszego życia. To od nas zależy dokąd w danym momencie się udamy i jaką decyzję podejmiemy. Oczywiście nasze wybory są uzależnione od różnych czynników – zdania bliskich osób, wygody, czy uwarunkowań zewnętrznych. Podobnie sprawa wygląda z podróżowaniem. To od nas zależy jaki środek komunikacji i firmę przewozową wybierzemy. Z tego tekstu dowiesz się jak porównać przewoźników żeby wybrać najbardziej korzystną ofertę. 

Lądem, powietrzem a może wodą?

Najbardziej podstawowy podział środków komunikacji i transportu wynika z przestrzeni po której się poruszamy. Ma on największe znaczenie przy podróżach międzynarodowych, bowiem po Polsce poruszamy się w zdecydowanej większości drogą lądową. Każda z opcji posiada swoje indywidualne dobre i złe strony. Niektóre z nich są uzależnione od naszych preferencji, osobistych lęków i doświadczeń. Jedni boją się latania, inni cierpią na chorobę morską ale czasami nie ma po prostu innego wyjścia. Chociaż coraz większą popularnością cieszy się przewóz osób door to door, polegający na odebraniu klienta z wskazanego adresu i dowiezieniu go pod dokładną, ustaloną wcześniej lokalizację. 

Droga powietrzna – samoloty

Samoloty są najszybszą formą transportu, poruszając się ze średnią prędkością 750 – 1000 km/h. Ponadto nie są one ograniczone do torowisk, czy jazdy po wyznaczonych torach. Dzięki poruszaniu się w strefie powietrznej, można zmaksymalizować tor lotu znacznie bardziej niż w przypadku innym form komunikacji. Sami jednak nie mamy na to wpływu. Latanie samolotem posiada również szereg wad – cała procedura lotu, odprawy bagażowej wraz z koniecznością wcześniejszego zjawienia się na lotnisku bywa męcząca i czasochłonna. W przypadku krótkich tras cała procedura i wyczekiwanie trwa więcej niż sam lot. Kolejnym minusem jest konieczność dojechania z lotniska do lokalizacji, która nas interesuje, co generuje kolejne koszty i problemy logistyczne. Każdy przewoźnik posiada swoje indywidualne zasady i wymagania z którymi należy się zapoznać przed wylotem. Jak porównać przewoźników linii lotniczych? Zwróć uwagę na ceny biletów, dostępne wymiary bagaży, lokalizacje lotnisk wchodzących w dany kurs, czy zasady zwrotu kosztów odwołanej podróży. Pamiętaj również, że podróż busem do Niemiec może okazać się tańszym i szybszym rozwiązaniem.

Droga wodna – promy

Podróż promem dotyczy oczywiście jedynie tych państw i miejsc, które posiadają linię brzegową i porty. O ile przepłynięcie z Polski do Szwecji stanowi chleb powszedni, o tyle do Czech nie byłoby to już możliwe. Podróż promem jest całkiem komfortowo – zazwyczaj znajdują się w nim różne formy rozrywki – restauracje, bary a nawet dyskoteki. Nie ma problemów z rozprostowaniem kości. Sama podróż trwa jednak stosunkowo długo, natomiast sam wybór przewoźników jest mocno ograniczony. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że niektórzy przewoźnicy posiadają monopol na pływanie promem po wyznaczonych trasach. Jak porównać przewoźników morskich? Skup się na doborze odpowiedniego portu oraz atrakcyjnych godzinach dotarcia do miejsca docelowego. 

Podróż do Niemiec drogą lądową

Niemcy to najczęściej odwiedzany przez Polaków kraj zagraniczny. Wynika to zarówno z dobrej komunikacji pomiędzy państwami czy chociażby możliwościami zarobkowymi. Dlatego przy porównaniu przewoźników poruszających się po lądzie skupimy się na jeździe pomiędzy Polską a Niemcami. Do wyboru mamy zatem: podróż pociągiem, podróż samochodem, bądź skorzystanie z usług firmy przewozowej. Jak porównać przewoźników oferujących przejazdy po lądzie? 

Cena ma znaczenie

Nie ma co się oszukiwać. Pieniądz rządzi światem. Badania pokazują, że przy doborze formy komunikacji zdecydowana większość osób kieruje się ceną. Przewoźnicy indywidualnie kształtują swoje regulaminy i oferty, co rzutuje później na cenie. Upewnij się, że cena prezentowana na stronie internetowej zawiera wszystkie koszty – niektóre firmy naliczają dodatkowe opłaty serwisowe, bądź bagażowe. Oferta, która wydaje się najtańsza nie musi być wcale najbardziej korzystną. Jazda własnym autem daje dużą swobodę, jednak generuje duże koszty i zmęczenie po stronie kierowcy.

Oferta dostosowana do twoich potrzeb

Istotne znaczenie ma również sama oferta. O ile busy do Niemiec kursują każdego dnia, o tyle różni przewoźnicy prezentują różne oferty. Jedni mogą Cię odebrać spod wybranego adresu, podczas gdy inni wymagają stawiennictwa w konkretnym miejscu i czasie (np. na dworcu dużego miasta). Sam musisz ocenić, czy opłaca Ci się dojechać do miejsca zbiórki zamiast wybrać opcję door-to-door. To naszym zdaniem najważniejsza kwestia. Jak porównać przewoźników bez poznania ich oferty? To niemożliwe. 

Flota – środek transportu

Bez względu na to, czy decydujesz się na podróż pociągiem, czy skorzystanie z busika – istotne znaczenie ma sam pojazd, którym będziemy się poruszać. Nowoczesny pociąg pospieszny zapewnia znacznie większy komfort niż przestarzałe konstrukcje z przedziałami. Podobnie sprawa wygląda z flotą busików firm komunikacyjnych. Nowoczesne pojazdy cechują się większym komfortem jazdy, niższą emisją spalin i innowacyjnymi systemami bezpieczeństwa. Jeżeli czeka Cię wielogodzinna podróż, warto dowiedzieć się z jakich pojazdów korzysta dany przewoźnik. Dla przykładu, Busy do Niemiec Pomorskie to doświadczeni kierowcy, sprawdzona flota i podróż w miłej atmosferze. 

Opinia – ocena firmy

Do tej kwestii należy podchodzić z dużą dozą dystansu. Osoby niezadowolone znacznie chętniej wystawiają opinie w Internecie. Coraz częściej można zaobserwować również działania konkurencji próbujące dyskredytować firmy w sieci. Przy nabraniu wprawy można dokonać indywidualnie oceny i selekcji tego, które opinie są prawdziwe. Jaka jest najprostsza odpowiedź na pytanie: Jak porównać przewoźników? Sprawdzić opinie. 

Zarezerwuj bilet!
Zadzwoń teraz!